Our range of products include 1litre hdpe bms container, 50gm round hdpe horlicks container, 50ml hdpe capsule square container, 38x120 cc hdpe low weight container, 1kg hdpe sheen wax container and 1kg hdpe grandex container.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Usage and Applications | Storage and Organization |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
₹ 7.25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
₹ 19 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Colour | White |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Litre |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
₹ 19.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 1.25 kg |
| Product Color | White |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 50 gm |
₹ 6.1 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Size | 150ml |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 800 ml |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 1450 ml |
| Product Color | White |
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Shape | Rectangular |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 1800 ml |
| Product Color | White |
₹ 9.25 / Piece Get Latest Price
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 200 gm |
₹ 9.75 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 200 gm |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 105 gm |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 100 gm |
| Product Color | White |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage and Applications | Storage and Organization |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Material | HDPE |
| Size | 50g |
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage and Applications | Storage and Organization |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Size | 20g |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 2.75 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Colour | White |
| Size | 10g |
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 400 ml |
₹ 10.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 45 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | Blue |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Colour | White |
₹ 4.25 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Colour | White |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Size | 100g |
| Colour | White |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 300 gm |
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Size | 500g |
| Colour | White |
₹ 6.75 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 250 gm |
| Product Color | White |
₹ 18.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 900 ml |
| Product Color | White |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Size | 200ml |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Size | 550ml |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Size | 2.5Kg |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
Mahalakshmi (Manager)
Sangam Plastronica Industries
Ground,51/7, Soundarya Colony,Anna Nagar West Extn
Chennai - 600101, Tamil Nadu, India