Manufacturer of a wide range of products which include 38x100 cc hdpe capsule container, 30 hdpe capsule container, 38x200 cc hdpe capsule container, 38x150 cc hdpe capsule container, 40x50 hdpe capsule container and 45x300 cc hdpe capsule container.
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 10.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Product Capacity | 300 ml |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Product Capacity | 500 ml |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Square |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 60 ml |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Product Capacity | 90 ml |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 100 gm |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Product Capacity | 750 ml |
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Product Capacity | 1300 ml |
₹ 6 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
Mahalakshmi (Manager)
Sangam Plastronica Industries
Ground,51/7, Soundarya Colony,Anna Nagar West Extn
Chennai - 600101, Tamil Nadu, India