Our product range includes a wide range of 100gm cosmetic double wall cream jar, 50gm cosmetic flat cream jar yellow, 100gm cosmetic petroleum jelly container, 100gm cosmetic round dusting powder, 25gm cosmetic petroleum jelly container and 200gm cosmetic flat cream jar yellow.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
| Usage | For Cosmetic |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Yellow |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Finish | Color Coated |
| Feature | Leak Proof |
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Sangam Plastronica Industries |
| Packaging Type | Box |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Finish | Color Coated |
| Feature | Leak Proof |
₹ 9.8 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Yellow |
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 11.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
₹ 8.25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Transparent |
| Shape | Round |
| Material | HDPE |
| Feature | Durable |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Materials | PET |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Yellow |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Yellow |
₹ 24 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Color | Black |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Materials | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Neck Size | 28 mm |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Color | White |
| Finish | Color Coated |
| Product Type | Cosmetic Trigger Cap |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Brown |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Feature | Leak Proof |
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 L |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Color | Transparent |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Product Capacity | 50 gm |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Product Capacity | 100 gm |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Materials | PET |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 100 ml |
₹ 4.9 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 50 gm |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 25 gm |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 50gm |
| Usage | Cosmetic |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Feature | Leak Proof |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Storage Capacity | 200gm |
| Material | HDPE |
| Usage | Cosmetic |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Material | HDPE |
| Usage | Cosmetic |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Product Capacity | 200 gm |
| Color | White |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Materials | PET |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 100 ml |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Materials | PET |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Product Capacity | 500 ml |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Product Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
₹ 9.75 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
| Finish | Colour Coated |
| Size | 200g |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Wide Mouth |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Product Capacity | 200 gm |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | Black |
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
₹ 6.9 / Piece Get Latest Price
| Materials | HDPE |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Brown |
| Size | 60ml |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Materials | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Size | 500ml |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Materials | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Size | 100ml |
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Cylindrical |
| Size | 500g |
| Cap Type | Screw Cap |
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Size | 20g |
Mahalakshmi (Manager)
Sangam Plastronica Industries
Ground,51/7, Soundarya Colony,Anna Nagar West Extn
Chennai - 600101, Tamil Nadu, India