Leading Manufacturer of 1ltr handle can set, 100ml white hdpe bottle, 1ltr detergent square bottle, toilet cleaner plastic bottle, 28x30 cc hdpe capsule container and 125gm lactojar hdpe protein container from Chennai.
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 L |
| Material | Plastic |
| Color | white |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Finishing | Glossy |
| Height | 6 inch |
| Product Material | HDPE |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 ML |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable, Recyclable |
| Shape | Rectangular |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Nozzle Shape Mouth |
₹ 4 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Color | White |
₹ 7.75 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 25 Litre |
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 125 gm |
| Product Color | White |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 14 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Color | Blue |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Non Food Grade |
| Features | Reusable |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 g |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
| Size | 1.5Kg |
₹ 9.75 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
| Size | 500g |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | White |
| Material | 50g |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 ml |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Shape | Rectangle |
| Feature | Leak Proof |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Square |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Rectangular |
| Feature | Leak Proof |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Usage/Application | For Storage Purposes |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Pattern | Plain |
| Material . | HDPE |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Square |
| Feature | Leak Proof |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Type |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | HDPE |
| Feature | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Cap |
₹ 12.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Product Material | HDPE |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | White |
| Feature | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | HDPE |
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | Clear |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Cylindrical |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Cylindrical |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
| Usage and Application | Household and Cleaning Products |
₹ 8.75 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Material | HDPE |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Pattern | Plain |
| Storage Capacity | 5Kg |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | Black |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Size | 50g |
| Colour | White |
₹ 7.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 100 gm |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Neck Diameter | 28 mm |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Color | White |
| Product Capacity | 150 gm |
₹ 9.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Product Capacity | 250 ml |
| Product Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
Mahalakshmi (Manager)
Sangam Plastronica Industries
Ground,51/7, Soundarya Colony,Anna Nagar West Extn
Chennai - 600101, Tamil Nadu, India