Manufacturer of a wide range of products which include 200 ml round pet bottle, 100ml round pet bottle, 170ml amber round pet bottle, 200ml rectangle pet bottle, 15 ml amber round pet bottle and 1litre round pet bottle type1.
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 200ml |
| Colour | Transparent |
| Material | PET |
| Brand | Sangam plastronica |
| Feature | Leak Proof |
₹ 2.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.35 / Piece Get Latest Price
| Color | Amber |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Storage Capacity | 170ml |
| Usage | Pharma |
| Feature | Leak Proof |
₹ 4.8 / Piece Get Latest Price
| Finish | Color Coated |
| Colour | Brown |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Rectangle |
| Size | 200ml |
| Material | PET |
₹ 1.2 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 15ml |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw |
| Feature | Leak Proof |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Features | Leak Proof |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Usage | Pharma |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Colour | Brown |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Usage | Thailam |
| Feature | Leak Proof |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | PET |
| Proof | Leak Proof |
| Feature | Leak Proof |
₹ 2.7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Transparent |
| Material | PET |
| Feature | Leak Proof |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Usage | Pharma |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.45 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 150ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | PET |
| Usage | Pharma |
| Shape | Round |
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 30ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.75 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 160ml |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Usage | Pharma |
| Shape | Round |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.45 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Colour | Brown |
| Size | 225ml |
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Material | PET |
₹ 3.20 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Brown |
| Feature | Leak Proof |
| Shape | Cylindrical |
| Material | PET |
₹ 8.5 / Piece Get Latest Price
| Finish | Color Coated |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Material | PET |
| Size | 450ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
₹ 5.75 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 300ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Colour | Transparent |
| Feature | Leak Proof |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 200ml |
| Material | PET |
| Usage | Cosmetics |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Round |
| Feature | Leak Proof |
₹ 5.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Flat |
| Storage Capacity | 240ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | PET |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.8 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 180ml |
| Brand | Sangam Plastornica |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Feature | Leak Proof |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Usage | Thailam |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Feature | Leak Proof |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | HDPE |
₹ 6.25 / Piece Get Latest Price
| Product Capacity | 400 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
₹ 10.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Shape | Round |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Colour | Transparent |
| Feature | Leak Proof |
₹ 3.30 / Piece Get Latest Price
| Storage Capacity | 120ml |
| Shape | Round |
| Usage | Pharma |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Material | PET |
| Feature | Leak Proof |
₹ 10.50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Brown |
| Material | PET |
| Shape | Round |
₹ 2.45 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Finish | Color Coated |
| Colour | Brown |
₹ 2.5 / Piece Get Latest Price
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Transparent |
| Size | 60ml |
| Shape | Round |
| Material | PET |
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Feature | Leak Proof |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Shape | Round |
₹ 2.25 / Piece Get Latest Price
| Brand | Sangam Plastronica |
| Color | Brown |
| Size | 60ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
₹ 6.75 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
₹ 6.5 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Recyclable |
₹ 6.25 / Piece Get Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Capacity | 200 ml |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
₹ 8.9 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Features | Durable |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Features | Leak Proof |
| Colour | Brown |
₹ 1.95 / Piece Get Latest Price
| Features | Leak Proof |
| Shape | Round |
| Storage Capacity | 60ml |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Usage | Pharma |
₹ 1.75 / Piece Get Latest Price
| Features | Leak Proof |
| Shape | Round |
| Storage Capacity | 30ml |
| Material | PET |
| Brand | Sangam Plastronica |
| Usage | Pharma |
Mahalakshmi (Manager)
Sangam Plastronica Industries
Ground,51/7, Soundarya Colony,Anna Nagar West Extn
Chennai - 600101, Tamil Nadu, India